Tóth Jenő Tibor

Tóth Jenő Tibor profil kép

’78 tavaszán láttam meg a napvilágot. Fényképezés iránti érdeklődésem gyermekkoromban indult,majd hosszabb kihagyás után 2005-ben folytatódott. 2006-ban ismerkedtem meg a Soproni Fotóklub tagjaival. 2007 és 2014 között több magyar- és külföldi fotópályázaton szerepeltek képeim, ennek köszönhetően sikerült egy magyar (EMAFOSZ) és egy nemzetközi (AFIAP) fotóművész címre is szert tennem.2009-ben az egyik klub foglalkozás során sajátítottam el a filmhívás alapjait, azóta többnyire középformátumú fényképezőgépet és fekete-fehér filmet használok. A filmek hívását magam végzem, de lehetőség szerint a papírkép nagyítását is. Az analóg technika tanított meg arra, hogy átgondoltan, megfontoltan exponáljak. Számomra a fotó az, ami a negatívon van.